František Brikcius


Novinky


Novinky 42 (srpen - září 2013)


Pozvánka: Duo Brikcius - koncert k 170. výročí narození českého violoncellisty a skladatele Davida Poppera


David Popper (*18. června 1843 v Praze - 7. srpna 1913 v Badenu u Vídně)

  MČ Praha 3 Vás zve na koncert Dua Brikcius k 170. výročí narození českého violoncellisty a skladatele Davida Poppera, který se koná v úterý 24. září 2013, od 18:00 hodin, v reprezentačním koncertním sále ze 13. století, v SUPŠ (Žižkovo náměstí 1, Praha 3). Vstup zdarma, rezervace na michalk[@]praha3.cz .

 Violoncellisté, sourozenci Anna Brikciusová a František Brikcius (Duo Brikcius), uvedou skladby pro dvě violoncella. Koncert vlámského (belgického) skladatele Josepha Hectora Fiocca (1703 - 1741) a francouzského violoncellisty Paula Bazelaira (1886 - 1958) pro dvě violoncella, Chasidské tance "terezínského" židovského skladatele Zikmunda Schula (1916 - 1944), Sonátu od Wolfganga Amadea Mozarta (1756 - 1791) a Suitu pro dvě violoncella od pražského skladatele a violoncellisty Davida Poppera (1843 - 1913). Jako přídavek zahraje Duo Brikcius skladbu Mosty / Bridges pro dvě violoncella, české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové žijící ve Francii, věnovanou švýcarskému staviteli mostů Toni Rüttimannovi.

  Koncert se koná v rámci Dnů žižkovského kulturního dědictví 2013 a v rámci cyklu Koncerty na schodech. Ve spolupráci s MČ Praha 3. Více informací je k dispozici na webových stránkách http://www.Brikcius.com , http://www.Praha3.cz , http://www.FaceBook.com/Praha3 , http://www.SUPS.cz a http://www.Twitter.com/Brikcius .

"DUO BRIKCIUS - KONCERT K 170. VÝROČÍ NAROZENÍ ČESKÉHO VIOLONCELLISTY A SKLADATELE DAVIDA POPPERA"
Úterý 24. září 2013, 18:00 hod., SUPŠ, Žižkovo náměstí 1

ANNA BRIKCIUSOVÁ - violoncello (Duo Brikcius)
FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello (Duo Brikcius)Soutěž: vyhrajte 1 x propagační balíček MČ Praha 3

http://www.Praha3.cz - Pavel Vrána: Žižkovské strašidelno, ilustrace Jaromír František Palme

  Vyhrajte 1 x propagační balíček MČ Praha 3 (Praha 3 známá a neznámá, Žižkovské strašidelno, USB flash disk 4GB, reflexní vesta, plán MČ Prahy 3, klíčenka, zápisník, notýsek, propisovací tužka, taška, tajuplná krabička a svítící jojo) zodpovězením následující otázky:

Kolik violoncellových suit anglického skladatele Benjamina Britenna, jehož 100. výročí narození BRITTEN100 si letos připomínáme, bude uvedeno v rámci říjnového koncertu "Festival Brikcius"?
  1. Suitu pro sólové violoncello
  2. Dvě suity pro sólové violoncello
  3.  Tři suity pro sólové violoncello
Soutěž byla ukončena. Šťastným výhercem je S. C. z Plzně.

Cenu do zářijové soutěže newsletteru NOVINKY ČESKÉHO VIOLONCELLISTY FRANTIŠKA BRIKCIA poskytla MČ Praha 3, pořadatel koncertu k 170. výročí narození českého violoncellisty a skladatele Davida PopperaPartner měsíce: Městská část Praha 3

http://www.Praha3.cz - Městská část Praha 3, radnice


Počet obyvatel: 73 587 osob (k 31. prosinci 2010)
Rozloha: 649 ha

  Městská část Prahy 3 se nachází na východ od samotného centra metropole, její území tvoří pražská čtvrť Žižkov a část Královských Vinohrad.

  Městská část Prahy 3 má co nabídnout nejen svým obyvatelům, ale určitě i návštěvníkům. Když se řekne Žižkov, či Vinohrady, tak se každému vybaví něco jiného. Někomu vyskočí před očima žižkovská hospoda (je jich zde více než tři sta), další si vzpomene na spisovatele Jaroslava Haška a jeho dobrého vojáka Švejka, jiný neopomene připomenout eleganci a noblesu Vinohrad. Mladší generace by například určitě vyzdvihla jednu z hlavních dominant naší městské části – televizní vysílač se sochami dětí šplhajících někam vzhůru. Stejně tak by vaší pozornosti neměl uniknout vrch Vítkov, na kterém se kromě Národního památníku nachází i pomník Jana Žižky z Trocnova. Pomník připomíná, že právě zde začala nejznámější část kariéry tohoto vojevůdce. Žižkův pomník patří k největším jezdeckým sochám na světě a autorem je Bohumil Kafka. Najdete zde také celou řadu kostelů, z nichž za zmínku určitě stojí kostel Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad, který byl vybudován v pojetí starokřesťanské architektury v letech 1929 až 1932 podle architekta Josipa Plečnika.

http://www.SrdcePane.cz - Kostel Nejsvětějšího srdce Páně Josip Plečnik (1872 - 1957), fotografie Petr Šmerkl, Wikipedia

  Praha 3 je čtvrtí, která žije již po celá léta intenzivním kulturním a společenským životem. Zdejší masopusty nebo vinobraní lákají každoročně desítky tisíc návštěvníků. Při návštěvě naší městské části byste určitě neměli zapomenout navštívit i mekku zdejší kultury – palác Akropolis, který je vnímán jako centrum kulturního dění ve čtvrti.

  Sportovní areál Pražačka poskytuje obyvatelům městské části Praha 3 bohaté možnosti. Díky podpoře Úřadu městské části Praha 3 byl například zrekonstruován plavecký bazén. V rámci sportovního vyžití nejde nezmínit FK Viktoria Žižkov. Fotbalový klub je již od svého vzniku v roce 1903 bytostně spojen s touto svébytnou pražskou čtvrtí. Jako důkaz tohoto tvrzení lze použít již samotný název klubu – jako jediný nemá ve svém názvu město, ale přímo čtvrť, za kterou hraje.

  Městská část Prahy 3 nabízí celou řadu možností, jak trávit volný čas venku v přírodě. Mezi nejoblíbenější patří Vrch svatého Kříže, Vítkov, park na Židovských pecích a nově zrenovovaná Rajská zahrada.

http://www.Praha3.cz - Městská část Praha 3, radnice

  Více informací o Městské části Praha 3 je k dispozici na oficiálních webových stránkách http://www.Praha3.cz a http://www.FaceBook.com/Praha3 .

MČ Praha 3
http://www.Praha3.czPoznejte ... Dny žižkovského kulturního dědictví 2013

http://www.Praha3.cz - Městská část Praha 3, radnice

  Dny žižkovského kulturního dědictví 2013 tradičně navazují na projekt Dny evropského dědictví (European Heritage Days), které se konají každý rok v září. Jejich cílem je zpřístupnit nejširší veřejnosti nejzajímavější památky všech druhů tj. architektonické, archeologické, sakrální, technické, dále také muzea, galerie a knihovny a i další prostory, v nichž jsou uchovávány neuvěřitelně rozsáhlé sbírkové fondy movitého kulturního dědictví. Dalším cílem je umožnit např. návštěvu těch památek nebo architektonických děl, která nebývají veřejnosti přístupná vůbec nebo pouze příležitostně. Například neveřejné interiéry radnic, soudů, církevních nebo veřejných institucí, škol, obytných domů atd. V souvislosti s Dny evropského dědictví jsou pořádány nejrůznější doprovodné akce - přednášky, koncerty, městské slavnosti, workshopy ale i soutěže a další kulturní programy. Tuto myšlenku naplňuje také V. ročník Dnů žižkovského kulturního dědictví, které svým osobitým způsobem přibližují památky hmotně nebo zprostředkovaně nejširší veřejnosti a dávají tak prostor novým a novým subjektům v oblasti kultury představit svou rozmanitou činnost, zvyky, tradice, tvorbu.

  Národní téma pro letošní rok je "Památky v novém", které budeme interpretovat dvěma způsoby, hmotné památky a jejich nové využití a "památky" = paměti přenesené v čase (tradice, vzpomínky, osudy).

http://www.Brikcius.com - DUO BRIKCIUS, Anna Brikciusová: česká violoncellistka & František Brikcius - český violoncellista, Předávání cen MKČR "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour Preview" (Praha, České muzeum hudby, 2008)

24. září 2013, Duo Brikcius - koncert k 170. výročí narození českého violoncellisty a skladatele Davida Poppera. SUPŠ, Žižkovo nám 1, 18:00 hod.

  Na všechny akce Dnů žižkovského kulturího dědictví je vstup zdarma. Rezervace na michalk[@]praha3.cz . Kompletní program a další informace jsou k dispozici na oficiálních webových stránkách MČ Praha 3 http://www.Praha3.cz .Oznámení ... Duo Brikcius na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013

http://www.StarsCom.cz/MBPFW2013 - Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 (Šárka Bosáková, Renata Buziak, Jacek Rybinski, Duo Brikcius)

  Duo Brikcius vystoupí na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 v rámci přehlídky návrhářky Šárky Bosákové z Austrálie, polsko-australské výtvarnice Renaty Buziak a tiskařského mistra Jacka Rybinskima, která se koná v nedělí 22. září, od 17:00 hodin, v Pařížské ulici v Praze.


45 módních přehlídek
54 návrhářů, značek a uměleckých škol
1260 modelů
17 000 návštěvníků

http://www.StarsCom.cz/MBPFW2013


http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Repertoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, News, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ... http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 42 (srpen - září 2013, pozvánka: Duo Brikcius - koncert k 170. výročí narození českého violoncellisty a skladatele Davida Poppera, soutěž: vyhrajte vyhrajte 1 x propagační balíček MČ Praha 3, partner měsíce: Městská část Praha 3, poznejte ...: Dny žižkovského kulturního dědictví 2013, oznámení ...: Duo Brikcius na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013, přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - František Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 35 (December 2012, invitation: Christmas final concert "Festival Brikcius", competition: Win 1 x 1 year magazine Golf subscription, partner of the month: Kostel sv. Jana Křtitele Na Prádle), meet ...: Jan Židlický - interview, call for ...: Buy to your beloved Christmas present - new CD "MAKANNA", join mailing list, ...)