František Brikcius


Projekty


Bridgebuilder - Toni el SuizoToni Rüttimann:
Život pro mosty - most pro život

uvádí

Toni El Suizo

(v češtině)


Irena Kosíková:
Mosty / Bridges pro dvě violoncella (2009) - premiéra

Anna Brikciusová - violoncello (Duo Brikcius)
František Brikcius - violoncello (Duo Brikcius)


http://www.Brikcius.com - projekt "Bridgebuilder - Toni el Suizo" (Toni Ruttimann, Irena Kosikova, Duo Brikcius, Anna Brikciusova & Frantisek Brikcius), 28. května 2009, 19.30 hodin, Městská knihovna v Praze


Praha, 28. května 2009, 19.30 hodin, Městská knihovna v Praze (Malý sál, Mariánské nám. 1, Praha 1)


Plakát "Bridgebuilder - Toni el Suizo" (Toni Ruttimann, Irena Kosikova, Duo Brikcius, Anna Brikciusova & Frantisek Brikcius), 28. května 2009, 19.30 hodin, Městská knihovna v Praze


Toni Ruttimann

Toni Ruttimann - "Bridgebuilder - Toni El Suizo"
Toni Rüttimann

  Toni Rüttimann - "Toni E Suizo" (Švýcar) - jak ho nazývají obyvatelé  Latinské Ameriky, jednačtyřicetiletý stavitel mostů se švýcarským státním občanstvím, polyglot. Nebo jak ho londýnské Times nazvaly: "One of the world’s more elusive heroes". Bez domova, vlastní pouze dva malé kufříky, jeden s osobními věcmi a druhý pro stavbu visutých mostů. Toni pomáhá obětem po hurikánech, zemětřesení a válkách postavit jejich vlastní most, který spojí břehy řek.

  Příběh začíná po zhlédnutí televizních záběrů ničivého zemětřesení v Ekvádoru. V devatenácti, kdy opustil Švýcarsko a vydal se na pomoc obětem. Neměl sebemenší tušení jak, neznal jazyk a nikdo zde na něj nečekal. V postižené oblasti zjistil, že se potřebují dostat přes řeku, zoufalí bez mostu, který pro ně může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. Jeho životním cílem se stala pomoc lidem s mosty. Tak začala jeho 22letá cesta, vedená jenom potřebou lidí a silami přírody. Následujíc zemětřesení, záplavy, hurikány, se Toni přesouvá z Ekvádoru, Kolumbie, Hondurasu, Mexika až do Kambodži, Laosu, Vietnamu a nyní také do Barmy.

  Během cesty dává dohromady bridgeuilders týmy, kterým dodává materiál z neuvěřitelného řetězce solidarity, který okolo něj vznikl. Vyřazená lana od Swiss cableways, trubky od železárenských společností a národních petrolejových společností, transport a další materiál je mu nabízen bez jakýchkoli poplatků. Lidé na místě staví dle jeho instrukcí.

  Do dnešního dne postavil Toni Rüttimannem a jeho lokální týmy v Jižní Americe a v Jihovýchodní Asii více než 600 visutých mostů pro pěší, sloužící více než miliónu obyvatel. Dělá to zadarmo a zcela nezávisle.

  Mluví s jednoduchostí, usmívá se  a ukazuje svůj příběh o mostech, přes které lidé přecházejí s úsměvy a také  zpívajíce. Mosty lásky a můžeme také říci mosty štěstí. Přijďte si poslechnout tento inspirující příběh.

  Více na Bridgebuilderstories mailing listu: http://mailman.ti-edu.ch/mailman/listinfo/bridgebuilderstories .


  Veřejné setkání "Bridgebuilder - Toni El Suizo" s Toni el Suizo / Toni Rüttimannem - stavitelem mostů v Praze 28. května 2009 od 19.30 hodin v Městské knihovně v Praze, navazuje na cyklus přednášek, které probíhají např. v Itálii, Švýcarsku, Velké Británii (IPMA World Congress, SUPSI, LHS, University of Zürich, HSM, …). Vstup je volný. V rámci "Bridgebuilder - Toni El Suizo" setkání uvede sourozenecké violoncellové duo Duo Brikcius (Anna Brikciusová - violoncello & František Brikcius - violoncello) premiéru skladby "Mosty / Bridges" pro dvě violoncella od české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové věnované Tonimu Rüttimannovi. Více informací na webových stránkách http://www.Brikcius.com .
Spolupořadatel:
Partner:
Mediální partner:
http://www.MLP.cz - Městská knihovna v Praze

http://www.tiskap.cz - TISKAP

Expats.cz - Helping You Adapt

http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Repertoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, Novinky, Festival, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ...  http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Projekt "Bridgebuilder - Toni el Suizo" (Toni Rüttimann, Irena Kosíková, Anna Brikciusová & František Brikcius)English ... http://www.Brikcius.com - Frantisek Brikcius: Czech Cellist - Project "Bridgebuilder - Toni el Suizo" (Toni Rüttimann, Irena Kosíková, Anna Brikciusová & František Brikcius)